Налаштування ПЗ для VPN-підключення

Українська

1. Вставити мережеву карту у вільний слот комп'ютера, підключити до неї кабель, проведений до вас технічним працівником мережі.

00.gif

2. Встановити драйвер мережевої карти. Після включення комп'ютера система повинна сама знайти карту і попросити у вас уставити дискету, що поставляється її розробником. Якщо цього не відбудеться, виконайте команду "Панель керування Встановлення устаткування" ("Панель управленияУстановка оборудования") і виберіть там мережеву карту. Однак деякі карти можна встановити тільки в тому випадку, якщо система сама знайде карту. Якщо при першій спробі знайти карту відбулася помилка і система не змогла встановити драйвер, то вона позначить цю карту як "інший пристрій" (Другое устройство) і не буде при завантаженні його "виявляти". У даному випадку вам необхідно видалити цей пристрій у розділі "Панель керуванняСистемаПристроїІнші пристрої" ("Панель управленияСистемаУстройстваДругие устройства"), виділивши його і натиснувши кнопку "Видалити" (Удалить).

3. Налаштування протоколу TCP/ІP. Ввійдіть у "Панель керуванняМережеві підключення" (Панель управленияСетевые подключения). Виберіть "Підключення по локальній мережі" ("Подключение по локальной сети"). Виберіть "Властивості" (Свойства). Виберіть "Іnternet Protocol (TCP/ІP)". Натисніть "Властивості" ("Свойства"). У діалозі, що з'явився, Виберіть "Використовувати наступну ІP-адресу" ("Использовать следующий ІP-адрес") і введіть свою ІP-адресу, яка була видана вам при підключенні, маску підмережі "255.255.255.0" і шлюз за замовчуванням, виданий вам при підключенні. Натисніть ОК.

Налаштування VPN з'єднання під Wіndows 2000/XP

Для початку приведемо Wіndows XP до виду 2000. Так нам буде легше орієнтуватися. Якщо у Вас установлений 2000 - пропустите цей пункт. Натисніть правою кнопкою миші на "Панелі задач" ("Панель задач"), виберіть "Властивості" ("Свойства"), закладка "Меню "Пуск"" і виберіть "Класичне меню "Пуск" (Классическое меню "Пуск"). Після цього натисніть кнопку "ОК".

На робочому столі з'явилася іконка "Мережеве оточення" ("Сетевое окружение"). Натискаємо на нього правою кнопкою миші і вибираємо "Властивості" ("Свойства"). З'явиться наступне вікно "Мережеві підключення" ("Сетевые подключения")

Вибрати "Підключити до мережі на робочому місці" ("Подключить к сети на рабочем месте").

У полі "Організація" ("Организация") ми рекомендуємо написати "VPN або Іnternet".

У полі "Ім'я комп'ютера або ІP адрес" ("Имя компьютера или IP адрес") вводимо "10.18.0.7".

З'явиться вікно "Підключення: VPN" ("Подключение: VPN"), у ньому необхідно натиснути кнопку "Властивості" ("Свойства").

Закладка "Безпека" ("Безопасность") -> перемикач "Додаткові (вибіркові параметри)" ("Дополнительные (выборочные параметры)") -> кнопка "Параметри" ("Параметры").

У списку , що випадає, "Шифрування даних" ("Шифрование данных") вибрати "необов'язкове (підключатися навіть без шифрування)" ("необязательное (подключаться даже без шифрования)"). Перемикач у положення "Дозволити наступні протоколи" ("Разрешить следующие протоколы") і поставити галочки.

На запит про те, що обрані протоколи включають у себе ще кілька протоколів відповідаємо "Так" ("Да") і в "VPN Властивості" ("VPN Свойства") натискаємо "ОК".

Заповнюємо поля "Користувач" ("Пользователь") і "Пароль" відповідно до Ваших даних, які були отримані при регістрації нового акаунта. Увага!!! Якщо ви встановите галочку "Зберегти пароль" ("Сохранить пароль"), це збільшить ризик крадіжки вашого паролю, наприклад за допомогою вірусу класу "троянський кінь". Тому краще тримаєте пароль у самому надійному місці - вашої пам'яті.

Після вдалого підключення, у правому нижньому куті рабочого стола (біля часів) з'явиться іконка у виді двох моніторів, що будуть у міру проходження інформації мигати. Відключити з'єднання можна кликнувши правою кнопкою миші по даній іконці й у меню вибрати "Відключити" ("Отключить").

Налаштування VPN з'єднання під Wіndows 95/98/ME

1. Для початку встановимо "Вилучений доступ до мережі" ("Удаленный доступ к сети"). Послідовно натискаємо "Пуск" - "Налаштування" ("Настройка") - "Панель керування" ("Панель управления") -"Встановлення і видалення програм" ("Установка и удаление программ"). Вибираємо закладку "Встановлення Wіndows" ("Установка Windows")

2. Вибираємо пункт "Зв'язок" ("Связь") і натискаємо кнопку "Склад" ("Состав"). Ставимо "галку" на пункті "Вилучений доступ до мережі" ("Удаленный доступ к сети") і натискаємо клавішу "OK" (може знадобитися диcк з дистрибутивом Wіndows).

На робочому столі знаходимо іконку "Мережеве оточення" ("Сетевое окружение"). Натискаємо на неї правою кнопкою миші і вибираємо "Властивості" ("Свойства"). З'явиться наступне вікно "Мережа" ("Сеть"). У цьому вікні натискаємо кнопку "Додати" ("Добавить").

Вибираємо додавання "Мережеві плати" ("Сетевые платы"). З'явиться вікно зі списком пристроїв. Ліворуч вибираємо "Mіcrosoft", а праворуч "Адаптер віртуальної приватної мережі" ("Адаптер виртуальной частной сети"), після цього натискаємо кнопку "ОК" (може знадобитися диcк з дистрибутивом Wіndows).

Після цього ми повернемося у вікно "Мережа" ("Сеть") де побачимо що в нас з'явилося в списку "Адаптер віртуальної приватної мережі Mіcrosoft" ("Адаптер виртуальной частной сети Microsoft"). Натискаємо кнопку "ОК" і перезавантажуємо Wіndows.

Після перезавантаження знаходимо на "Робочому столі" ("Рабочем столе") іконку "Мій комп'ютер" ("Мой компьютер") і подвійним натисканням миші відкриваємо його.

У вікні, що з'явилося, подвійним кликом запускаємо "Вилучений доступ до мережі" ("Удаленный доступ к сети") і запускаємо "Нове з'єднання" ("Новое соединение").

У полі "Назва з'єднання" пишемо "VPN або Іnternet", у меню "Виберіть модем" ("Выберите модем"), що випадає, вибираємо "Mіcrosoft VPN Adapter" і натискаємо кнопку "Далі" ("Далее").

У полі "Ім'я комп'ютера або ІP адрес" ("Имя компьютера или IP адрес") прописуємо "10.18.0.7" і натискаємо кнопку "Далі" ("Далее").

Якщо не встановлений "Контролер вилученого доступу" ("Контроллер удаленного доступа"), то з'явиться вікно "Вилучений доступ до мережі" ("Удаленный доступ к сети") у якому потрібно натиснути кнопку "OK".

Після встановлення "Контролера вилученого доступу" ("Контроллера удаленного доступа") (може знадобитися диcк з дистрибутивом Wіndows) з'явиться вікно "Встановлення системи вилученого доступу" ("Установка системы удаленного доступа") у якому потрібно натиснути кнопку "OK". Після встановлення необхідно перезавантажити комп'ютер.