Що робити, якщо ваш сайт зламаний і файли сайту заражені?

Українська

1. Якщо ви використовуєте ПЗ MS Windows, то необхідно перевірити ваш комп'ютер на наявність вірусів. Для цього ви можете завантажити ознайомчу версію антивіруса Касперського (http://www.kaspersky.ru/trials), встановити її на своєму комп'ютері, почати перевірку на наявність вірусів і, при їх виявленні, видалити з вашого комп'ютера. Якщо ж віруси не були виявлені → дивіться пункт 2.

2. Змінити пароль для входу в хостинг-аккаунт. Це можна зробити на сайті https://hosting.nau.edu.ua:8080 в меню «Утиліти» → «Паролі та мови». У полі «пароль» можна згенерувати новий пароль.

3. Змінити пароль для FTP-доступу. Це можна зробити на сайті https://hosting.nau.edu.ua:8080 в меню «Сайти» → «Користувач FTP». У полі «пароль» можна згенерувати новий пароль.

4. Перевірити всі файли сайту на наявність шкідливих скриптів або заново закачати всі файли сайту.

5. Якщо ви використовуєте системи управління контентом CMS, наприклад CMS Joomla або WordPress, то необхідно стежити за актуальністю версій самих систем та їх модулів, або компонентів. Своєчасне оновлення версій значно знижує ризик зараження ваших сайтів.