Asterisk Open Source ІР PBX


Українська
asterisk

В Національному Авіаційному Університеті на базі Науково-дослідного інституту інтегрованих телекомунікаційних технологій (http://ndiitt.nau.edu.ua) розпочато тестування нової автоматичної телефонної станції на основі телефонної станції з відкритим кодом (Open Source PBX) ASTERISK (http://www.asterisk.org)... Система дозволяє інтегрувати в єдиному просторі голосові послуги(телефонні розмови, телеконференції, голосові поштові скриньки, цифровий секретар, адресні книги) а також послуги передачі даних, відео зображення. АТС включає можливість працювати з використанням різних ліній з’єднання - FXO/FXS, E1/PRI, T1; різних сигнальних протоколів – H323, SIP, IAX2; та різних кодеків – GSM, H323, H711, H229 та інших. Для роботи з АТС можна використовувати як програмні так і апаратні телефонні апарати.
     Для тестування програми необхідно отримати персональний номер і пароль для підключення до системи. Персональний номер і пароль можна отримати за допомогою реєстраційної форми за адресою http://register.nau.edu.ua/voip, або написавши листа за адресою voip@nau.edu.ua Ця адреса ел. пошти приховується від різних спамерських пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати Яваскрипт , де необхідно вказати прізвище, ім’я і по батькові, особи, яка бажає взяти участь у тестуванні, а також місце роботи(інститут, кафедра, кімната) або проживання (гуртожиток, кімната) і телефон або адресу електронної пошти для зворотного зв’язку. Також персональний номер та пароль можна отримати у адміністраторів гуртожитків.
     Інструкції з налаштування деяких програмних телефонів для роботи з АТС знаходяться за адресою: http://ndiitt2.nau.edu.ua/News/, http://hostel.net.ua/iptel/setting.php
Примітка: на даний час в системі можливі дзвінки в мережі ІКМ НАУ(між абонентами Open Source PBX), на номери відомчої АТС НАУ, та на київські міські номери.