VPN-підключення

VPN-підключення використовується в тому випадку коли необхідний доступ не тільки до web-ресурсів Інтернет, а й до інших ресурсів - наприклад, зовнішніх поштових систем, систем онлайн-новин(Usenet), відеоконференцій, Telnet, а також в тому випадку коли підрозділ має власний виділений сервер для доступу до інтернет і є необхідність мати для цього сервера реальну ip-адресу. (Наприкладб коли на цьому сервері розміщено web-сервер підрозділу, сервер електронної пошти підрозділу: або в інших випадках). Схему підключення до інтернет за допомогою VPN - з'єднанна приведено на малюнку нижче.

vpn-server-nau

ІОЦ пропонує два види VPN-підключень:
з наданням реальної IP-адреси - коли для роботи виділеного серверу пвдрозділу необхідно мати реальну IP-адресу. В цьму випадку основна діїї щодо захисту інформації користувача покладаються на сервер, що користується послугою;
без надання реальної IP-адреси - при підключенні персональних компьютерів і серверів, коли реальна адреса для роботи не є необхідна. В цьому випадку доступ до Інтернет проводиться за допомогою технології NAT(Network Address Translation), що дає додаткові можливості з захисту інформації користувача.

Українська